Początki

W 1922 roku Wojciech Strączkowski wraz z żoną Ludwiką kupił ziemię w Żabikowie (późniejszy Luboń). Wykorzystując żyzną glebę, Wojciech zajął się uprawą kwiatów i warzyw dla położonego w sąsiedztwie Poznania.

Produkcja kwiatów i warzyw

W czasie II wojny światowej syn Wojciecha – Antoni, był ogrodnikiem w obozie Gross Rosen. W 1945 roku wrócił do Żabikowa i zajął się produkcją kwiatów i warzyw. Doceniany za profesjonalną pracę, otrzymywał liczne medale na „Krajowych Wystawach Ogrodniczych”, a później na Polagrze w Poznaniu.

Sprzedaż roślin ozdobnych

W 1988 roku syn Antoniego - Wiesław, przejął gospodarstwo i stopniowo zaczął zmieniać profil upraw. 10 lat później, wraz z żoną Agatą, rozpoczął sprzedaż roślin ozdobnych: iglastych, liściastych oraz kwiatów i sadzonek.”

W 2000 roku wybudowany został obecny sklep i powstało Centrum Ogrodnicze.

Obecnie

Dziś, zgromadzoną przez lata wiedzę i doświadczenie chętnie przekazujemy naszym Klientom. Stawiamy też na najlepsze produkty, bo wiemy, że jakość to podstawa dla pięknego ogrodu.

Chcielibyśmy, aby rośliny i artykuły zakupione w naszym sklepie dały Państwu satysfakcję, radość i relaks. Jeśli tak się stanie, nasza pasja będzie wspólnym sukcesem.

Z ogrodniczym pozdrowieniem

podpisy

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona korzysta z plików cookies. Jeśli chcesz dalej ją przeglądać, zaakceptuj je. Czytaj więcej…

Zgadzam się