Gwiazda Betlejemska (Poisencja) to niekwestionowany hit okresu świątecznego. Ta niezwykła roślina urzeka nas intensywnością kolorów, których tak namiętnie szukamy podczas zimowych dni. Sprawdź, jakie są nasze 4 sposoby na idealną Gwiazdę Betlejemską.

1. Uważaj przy zakupie

Kupuj Gwiazdę Betlejemską tylko w zaufanych miejscach – rośliny te wymagają specjalnej pielęgnacji. Zwróć szczególną uwagę na kwiaty i pąki rośliny, które znajdują się między kolorowymi liśćmi. Jeśli są brązowe, spleśniałe, lub już odpadły, nie kupuj rośliny. Koniecznie sprawdź też, czy roślinka przechowywana jest w jasnym miejscu bez przeciągów, i nie jest zbyt wilgotna. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości, nie kupuj.

 2. Zapewnij odpowiednią temperaturę

Gwiazda Betlejemska jest bardzo wrażliwa na zimno i przeciągi. Właśnie dlatego, unikaj sklepów, które sprzedają Gwiazdy Betlejemskie na zewnątrz. Po zakupie, szczelnie owiń swoją roślinkę w folię lub papier i szybko zawieź ją do domu. W przeciwnym razie, kilka dni po przeniesieniu jej do domu, roślina zgubi liście.

 3. Umieść w ciepłym, jasnym miejscu, bez przeciągów

Odpowiednia lokalizacja Gwiazdy Betlejemskiej jest szczególnie ważna. Pamiętaj, aby umieścić ją w pomieszczeniu z dostępem do światła dziennego. Roślina najlepiej poradzi sobie na jasnym parapecie. Uważaj jednak na sąsiedztwo kaloryfera i przeciągi przy otwieraniu okna.

 4. Podlewanie? Tylko umiarkowane

Gwiazda Betlejemska powinna być podlewana umiarkowanie. Lepiej podlewaj więc mniej, niż za dużo. Gdy liście Twojej roślinki zaczynają żółknąć lub więdnąć, mimo mokrego podłoża, to znak, że przesadziłeś z ilością wody.